GERUCA mieri do sveta

24. októbra 2022

Historický hraný dokument GERUCA, ktorý mal premiéru počas Rímskych hier, neostáva v našom šuflíku. „Našou ambíciou je dostať tento film ako vyučovaciu pomôcku do slovenských škôl. Film totiž žiakom prístupnou a náučno-zážitkovou audio-vizuálnou formou vysvetľuje rôzne aspekty života antického Ríma.“ hovorí starostka Lucia Tuleková Henčelová.

Prvou lastovičkou bolo uvedenie filmu na našej, domácej, základnej škole v Rusovciach. V piatok sme za účasti herca Braňa Deáka a Sandry Svitekovej z Dejepis Inak premietli film žiakom druhého stupňa – siedmakom, ôsmakom a deviatakom a po ňom nasledovala beseda so Sandrou a Braňom na rôzne zvedavé otázky našich žiakov. Aktuálne pripravujeme aj metodický list, ktorý zašleme do slovenských škôl spolu s filmom a učitelia dejepisu ho budú môcť používať ako pomôcku pri výučbe o starovekom Ríme.

Zároveň rokujeme s jednou z televízií, ktorá má záujem o odvysielanie filmu pre širokú verejnosť. Veríme, že čoskoro vám budeme môcť oznámiť aj dátum jeho odvysielania.