Do Rusoviec poputuje ďalší pol milión eur

27. septembra 2021

Dobrá správa na začiatok týždňa – dnes sme dostali oficiálnu informáciu z MIRRI SR, ktorá potvrdzuje, že do Rusoviec poputuje z eurofondov ďalšia investícia za takmer pol milióna eur. Po získanej dotácii pol milióna na otočisko je aj táto investícia dôkazom, že snaha získavať pre Rusovce mimorozpočtové zdroje financovania má význam a prináša ovocie.

 

O čo ide?


S rakúskou partnerskou obcou Petronell-Carnuntum sme podali koncom minulého roka spoločný projekt s názvom „GeruCa - Zažite históriu”. Projekt sa zameriava na digitalizáciu rímskeho dedičstva a verejnosti sprostredkuje lákavým spôsobom túto časť našej histórie. Okrem toho cez projekt vybudujeme nové chodníky na Irkutskej ulici a cestnú komunikáciu na ulici Laury Henckel, a osadíme v tejto lokalite drobnú architektúru. Pre verejnosť sme pripravili sériu prednášok s rímskou tematikou, premietanie filmov, bohatý kultúrny program počas tradičných Rímskych hier i Detský letný rímsky tábor. Projekt svojim obsahom podporí aj zápis rusovskej Gerulaty do Svetového zoznamu UNESCO.
 
Sme radi, že po množstve administratívnej práce a mesiacoch čakania na výsledok sme dostali túto pozitívnu správu. Je výsledkom rozvíjajúcej sa spolupráce a komunikácie s partnerskými samosprávami na druhej strane hranice.